Linie elektroenergetyczne

pomiar promieniowania elektromagnetycznego

Linie elektroenergetyczne – profesjonalny pomiar promieniowania elektromagnetycznego

Linie elektroenergetyczne należą do grupy urządzeń generujących oddziaływanie elektromagnetyczne. Dlatego, kierując się troską o środowisko naturalne, pole elektromagnetyczne linii wysokiego napięcia, powinno być regularnie kontrolowane.

Czym są linie elektroenergetyczne?

Nieodzownym elementem otaczającego nas krajobrazu stały się linie elektroenergetyczne. Definiuje się je najprościej jako urządzenia napowietrzne służące do przesyłania energii elektrycznej. Są to jedne z linii przesyłowych, stanowiące jednocześnie najliczniejszą ich grupę. Dzieli się je na trzy kategorie, których wyznacznikiem jest siła napięcia.

Linie elektroenergetyczne są obiektami, w przypadku których warto przeprowadzić, a wręcz konieczny jest, pomiar promieniowania elektromagnetycznego. Są to bowiem urządzenia, których praca związana jest z przepływem prądów. To z kolei prowadzi do występowania w środowisku pola magnetycznego oraz elektrycznego. Im większe jest zaś napięcie prądu, tym silniejsze będzie pole magnetyczne. Dlatego kierując się troską o środowisko naturalne, warto regularnie wykonywać pomiary natężenia pola elektromagnetycznego.

pomiar promieniowania elektromagnetycznego

Czy warto wykonywać pomiary PEM linii elektroenergetycznych?

Coraz częściej pomiar promieniowania elektromagnetycznego wykonuje się w przypadku linii energoelektrycznych. Są one stałym elementem otaczającej nas infrastruktury i ciężko byłoby nam bez nich funkcjonować. Nie można jednak zapominać, że stanowią także źródło elektrosmogu. Jego wpływ na człowieka i środowisko nie został jak dotąd jednoznacznie udowodniony, jednak podejrzewa się, że może on wywoływać negatywne skutki.

Jeżeli chcesz sprawdzić, jaki poziom pola elektromagnetycznego generują linie energetyczne zlokalizowane obok miejsca Twojego zamieszkania, skorzystaj z usług oferowanych przez laboratorium akredytowane wielkopolska. Dysponujemy nowoczesnym sprzętem, a nasi pracownicy to doświadczeni fachowcy.

Skorzystaj z usług firmy Kwant-Lab

linie energetyczne
Linie energetyczne
stacje elektroenergetyczne
Stacje elektroenergetyczne
radiokomunikacja
Radiokomunikacja
urządzenia medyczne
Urządzenia medyczne
urządzenia rehabilitacyjne
Urządzenia rehabilitacyjne