Urządzenia medyczne

pomiary PEM

Rzetelne pomiary PEM urządzeń medycznych

Nowoczesne urządzenia medyczne dostarczają wielu możliwości leczenia i ratowania życia. Nie można jednak zapominać, że generują one również pole elektromagnetyczne, dlatego ważne w ich przypadku są regularne pomiary PEM.

Promieniowanie PEM i jego zastosowanie w medycynie

Rozwój współczesnej medycyny sprawił, że mamy dziś do dyspozycji wiele nowoczesnych urządzeń pozwalających na wczesne wykrywanie i leczenie chorób. Warto wskazać tu chociażby na rezonans magnetyczny, elektrokardiograf systemy do hipertermii i szereg innych nowoczesnych urządzeń elektrochirurgicznych.

Choć bezsprzecznie dostępne obecnie urządzenia medyczne dostarczają wielu cennych możliwości, to jak wszystkie inne przyrządy elektryczne generują natężenie pola elektromagnetycznego. Bez jego wykorzystania ciężko byłoby jednak mówić o jakichkolwiek osiągach medycznych. Ma ono bowiem kluczowe znaczenie w przypadku badań diagnostycznych, a bez niego większość z nich w ogóle nie byłaby możliwa. Wskazać można tu chociażby rezonans magnetyczny. Pole elektromagnetyczne wykorzystywane jest również w leczeniu chorób nowotworowych.

pomiary PEM

Niemniej jednak w środowisku pracy, w którym są stosowane urządzenia medyczne, konieczne są regularne pomiary PEM. Ma to na celu sprawdzenie, czy nie został przekroczony dopuszczalny poziom promieniowania.

Komu zlecić pomiary PEM urządzeń medycznych?

Aby uzyskać wiarygodne pomiary natężenia pola elektromagnetycznego, badanie powinno być przeprowadzone przez wykwalifikowanego specjalistę. Dlatego warto celować wyłącznie w akredytowane laboratoria. Tego typu zlecenia realizujemy w ramach pomiarów dla celów bezpieczeństwa i higieny pracy. Pomagamy również wyznaczyć strefy ochronne pola elektromagnetycznego, tj. strefę zagrożenia, strefę pośrednią bądź strefę niebezpieczną.

W razie jakichkolwiek wątpliwości, służymy radą. Nasze laboratorium akredytowane Wielkopolska zatrudnia wyłącznie doświadczonych fachowców, którym zaufało już szerokie grono klientów.

Skorzystaj z usług firmy Kwant-Lab

linie energetyczne
Linie energetyczne
stacje elektroenergetyczne
Stacje elektroenergetyczne
radiokomunikacja
Radiokomunikacja
urządzenia medyczne
Urządzenia medyczne
urządzenia rehabilitacyjne
Urządzenia rehabilitacyjne