Urządzenia rehabilitacyjne

pomiary natężenia pola elektromagnetycznego

Urządzenia rehabilitacyjne i promieniowanie PEM

W gabinetach rehabilitacyjnych należy regularnie wykonywać pomiary natężenia pola elektromagnetycznego. Dzięki rozwojowi technologii dysponujemy dziś nowoczesnym sprzętem rehabilitacyjnym, który obejmuje również urządzenia elektryczne. Wytwarzają one pole elektromagnetyczne, które po przekroczeniu pewnego poziomu może niekorzystnie wpływać na personel i pacjentów.

Pole elektromagnetyczne w rehabilitacji

Urządzenia rehabilitacyjne obejmują wszelki sprzęt, który konieczny jest do prowadzenia rehabilitacji i ułatwienia funkcjonowania wymagającej tego osobie. W grupie tej znajdują się wózki inwalidzkie, kule, materace, drabinki, balkoniki, protezy, a także szereg urządzeń elektrycznych, wytwarzających natężenie pola elektromagnetycznego. Mowa tu m.in. o diatermie rehabilitacyjnej oraz przyrządach do magnetoterapii i magnetostymulacji.

Działanie powyższych urządzeń wiąże się ryzykiem, iż odnotowany może zostać wysoki poziom pola elektromagnetycznego. Stąd też ważne jest, aby był on regularnie kontrolowany. Fale elektromagnetyczne mają bowiem cenne zastosowanie, zarówno w medycynie, jak i rehabilitacji. Kluczowe znaczenie ma jednak prawidłowe ich wykorzystywanie.

pomiary natężenia pola elektromagnetycznego

Obowiązkowe pomiary natężenia pola elektromagnetycznego

Kontrolowanie poziomu PEM wynika z przepisów BHP. Dlatego realizuje się pomiary pola elektromagnetycznego w środowisku pracy. Wykonuje się je co najmniej raz na dwa lata bądź raz w roku, w zależności od wyników poprzedniej kontroli.

Inspektor Państwowej Inspekcji Sanitarnej może się pojawić wszędzie tam, gdzie występuje ryzyko przekroczenia dopuszczalnego poziomu PEM. Czyli także w gabinecie rehabilitacyjnym. Nie daj się zaskoczyć i zleć profesjonalne pomiary natężenia pola elektromagnetycznego w swojej placówce.

Działamy jako akredytowane laboratorium, dlatego zlecone nam badania zrealizujemy z najwyższą starannością. Regularne pomiary PEM zapewniają personelowi bezpieczne warunki pracy, a pacjentom bezpieczeństwo podczas zabiegów.

Skorzystaj z usług firmy Kwant-Lab

linie energetyczne
Linie energetyczne
stacje elektroenergetyczne
Stacje elektroenergetyczne
radiokomunikacja
Radiokomunikacja
urządzenia medyczne
Urządzenia medyczne
urządzenia rehabilitacyjne
Urządzenia rehabilitacyjne