Pomiary PEM w przemyśle
Współczesny przemysł dostarcza licznych źródeł generujących mniejszy lub większy poziom pola elektromagnetycznego. Urządzenia elektryczne znajdują zastosowanie praktycznie w każdym obszarze funkcjonowania człowieka, dlatego niemożliwe jest uniknięcie oddziaływania PEM. Można jednak kontrolować jego poziom, zlecając pomiary akredytowanemu laboratorium.
Źródła promieniowania elektromagnetycznego w zakładach przemysłowych
W przemyśle stosuje się szeroką gamę urządzeń, które generują natężenie pola elektromagnetycznego. Znajdują się wśród nich m.in. zgrzewarki oporowe, piece, nagrzewnice indukcyjne, suszarki o wysokich częstotliwościach, defektoskopy, separatory magnetyczne i wiele innych. Ich użytkowanie wiąże się z tym, iż konieczne są regularne pomiary PEM. Utrzymywanie poziomów promieniowania elektromagnetycznego w zakładach przemysłowych na dopuszczalnym poziomie, stanowi prawny obowiązek ich właścicieli.
Pomiary pola elektromagnetycznego w środowisku pracy wykonuje się z tego względu, że jego zbyt wysoki poziom może negatywnie oddziaływać na personel. Tymczasem w zakładach przemysłowych znajduje się wiele źródeł PEM, stanowiących potencjalne zagrożenie dla pracowników.
Rzetelne pomiary PEM w przemyśle
Konieczność kontrolowania poziomu pola elektromagnetycznego w zakładach przemysłowych wynika z obowiązujących przepisów BHP. Aby uzyskać wiarygodny wynik badania, należy zdać się na akredytowane laboratoria. My należymy do tej grupy, a co ważne posiadamy wieloletnie doświadczenie w badaniach promieniowania elektromagnetycznego.
Zlecając nam pomiary PEM w przemyśle możesz liczyć na rzetelnie wykonane badanie i wiarygodne wyniki. W naszej pracy wykorzystujemy wyłącznie wysokiej klasy sprzęt, a nasi pracownicy to odpowiednio wykwalifikowani fachowcy. Pomogą nie tylko zinterpretować uzyskane wyniki, ale udzielą wskazówek w przypadku, gdy poziom promieniowania elektromagnetycznego okaże się zbyt wysoki.